Ogłoszenia - Sanktuarium św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Przejdź do treści

Menu główne:

INFORMACJEDUSZPASTERSKIE


XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
27.09.2020

Dziś o godz. 10.00 Msza św. w intencji ks. Michała z okazji zbliżających się jego imienin. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie. Nieszpory świąteczne o 18.00.


W TYM TYGODNIU:
- w poniedziałek – św. Wacława, męczennika. W tym dniu zapraszamy     do wzięcia udziału w koronce do Bożego Miłosierdzia na ulicach naszego osiedla. Celem tej formy modlitwy jest publiczne wyznanie wiary, szerzenie orędzia o Bożym Miłosierdziu i zanoszenie do Boga próśb o oddalenie epidemii koronawirusa.       Ta inicjatywa została zapoczątkowana 28 września 2008r. - w dniu beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny. Gromadzić się będziemy o godz. 15.00 na ul. Limanowskiego, A. Walentynowicz, Dmowskiego 4,6,   Grota Roweckiego 2, Wyszyńskiego, Orląt Lwowskich, Witosa 6, gen. Andersa 5,6,11,19, Michałowskiego, Księżnej Zofii 4, Bora Komorowskiego 1,2,5,8; Romera 4,5,8,9. Niech modlitwa do Bożego Miłosierdzia doda nam odwagi do wyjścia z mieszkania.
- we wtorek – święto Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela.
- w środę – uczcimy św. Hieronima i św. Józefa.
- w pierwszy czwartek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Msza św. o 18.30 o nowe powołania kapłańskie            i zakonne oraz za powołanych o łaskę wytrwania. W tym dniu rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Nabożeństwo różańcowe sprawowane będzie codziennie o godz. 18.00.
- w pierwszy piątek – Świętych Aniołów Stróżów. Spowiedź św. od 6.30 do 7.00 i po południu od 17.30           do 18.30. prosimy, by rodzice pomogli dzieciom, które przeżywały I-szą Komunię św. zatroszczyć się               o spowiedź św. Msza św. o 18.30 wynagradzająca za grzechy nasze i całej parafii. Do ludzi starszych               i chorych przyjdą kapłani z posługą sakramentalną od godz. 9.00.
- w pierwszą sobotę – o 18.00 – różaniec fatimski, a o 18.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy nasze i całej parafii.
- w przyszłą niedzielę – gościć będziemy kleryków naszego Seminarium Duchownego, którzy modlić się będą razem z nami i po każdej Mszy św. przed kościołem zbierać będą ofiary do puszek.
 Msza św. o godz. 13.00 zostanie odprawiona w intencji harcerzy.


SPOTKANIA W TYM TYGODNIU:
- dziś – o 16.00 dla wszystkich, którzy pragną poprowadzić koronkę do Miłosierdzia Bożego.
- w poniedziałek – o 19.15 dla Katechetów.
- w środę – o 19.15 dla rodziców dzieci klas IV, które przeżywały I-szą Komunię św.
- w czwartek – o 19.15 dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII.
- w piątek – o 19.15 pouczenie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
- w przyszłą niedzielę – o 17.30 dla wspólnot różańcowych.

Jeszcze tylko do jutra zbieramy zapisy chętnych na film o papieżu Polaku: ,,Wojtyła. Śledztwo. Zostanie     on wyświetlony w Multikinie w najbliższy wtorek, 29 września o godz. 19.30. Zapisy wraz z wpłatą 12 zł.           w zakrystii.


SKŁADAMY BÓG ZAPŁAĆ:
Parafianom z ul. Bora Komorowskiego 3 i 4 z pomoc w posprzątaniu świątyni;
 • Parafianom: Grażynie i Marianowi Białeckim; Janinie Podgórniak; Jerzemu Kot i Lidii Sadka za pomoc         w pracach wokół kościoła;
 • Wszystkim za ofiary złożone dziś podczas Mszy św. oraz do skarbony przy obrazie Jezusa Miłosiernego na jadłodajnię.


      Dziś, zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski, po Mszy św. przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na Ziemię Świętą.

  O pomoc w posprzątaniu kościoła  w sobotę od godz. 10.00 prosimy Parafian z ul. Bora Komorowskiego       5 i 6.


  W sklepiku parafialnym Caritas do nabycia prasa katolicka, kalendarze na 2021 rok i wiele wartościowych rzeczy, z których dochód przeznaczony jest na akcję POMOC DLA SENIORA.

  W sobotę, 3 października odbędzie się w Słupsku  I Męski Różaniec. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele      św. Jacka o 8.30 a potem przemarsz z modlitwą różańcową i rozważaniami przez centrum Słupska.                    Zakończenie na Placu Zwycięstwa przed ratuszem.
  Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego