Ogłoszenia - Sanktuarium św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Przejdź do treści

Menu główne:

INFORMACJEDUSZPASTERSKIE

    
    
           
    
XIX Niedziela Zwykła
05.08.2018
 
 
1.   Nieszpory świąteczne dziś o 18.00, a Msza św. o 18.30 za zmarłych z wypominków jednorazowych i rocznych.
2.   W TYM TYGODNIU:
- we wtorek – św. Maksymiliana Marii Kolbego, patrona Diecezji.
- w środę15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msza św. z poświęceniem kwiatów i ziół o godz.: 7.00; 8.30; 10.00; 11.30 i 18.30. W tym dniu przed każdą Mszą św. wspólnota Caritas rozprowadzać będzie bukieciki zielne.
- w czwartek – o 18.30 Msza św. w intencji Ojca Św. Franciszka, Ojca Św. Benedykta XVI, Seniora i dziękczynna za św. Jana Pawła II, papieża, podczas której w sposób szczególny poleć będziemy Bogu przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II podziękowania i prośby złożone do skarbony przed Jego obrazem, a na zakończenie Mszy św. nastąpi zawierzenie Matce Bożej Częstochowskiej podziękowań i próśb złożonych do skarbony przed Jej wizerunkiem oraz błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II.
- w piątek – św. Jacka. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 18.00.
- w przyszłą niedzielę – o 11.30 Msza św. o Bożą opiekę nad dziećmi, a na zakończenie każde dziecko zostanie indywidualnie pobłogosławione.
3.   Zapraszamy codziennie na godz. 15.00 na koronkę do Miłosierdzia Bożego.
4. SKŁADAMY BÓG ZAPŁAĆ:
§  Parafianom z ul. Wyszyńskiego 1 i 2 za troskę o czystość kościoła i za złożoną ofiarę;
§  Wszystkim za ofiary złożone na Drogę Miłosierdzia i pomoc w pracach przy jej powstawaniu;
§  Wszystkim za ofiary złożone dziś na potrzeby w parafii.
5.     W przyszłą niedzielę wspólnota Caritas zbierać będzie przed kościołem ofiary do puszek.
6.     Nadal zachęcamy do składania w zakrystii podpisów naszego sprzeciwu wobec planowanego wystawienia w ramach festiwalu teatralnego w Słupsku bluźnierczego spektaklu ,,Klątwa”.
7.     Zachęcamy do udziału w XXII Diecezjalnej Pielgrzymce Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej, która już tradycyjnie odbędzie się 15 sierpnia. Szczegóły na plakacie w gablocie.
8.     Jak już ogłaszaliśmy, od września planujemy w Domu Świętej Rodziny przygotowywać gorące posiłki dla ludzi starszych i samotnych. Dlatego prosimy o zgłaszanie się osób, które zechciałyby podjąć się tego zadania.
9.     Nadal prosimy o pomoc w pracach przy Drodze Miłosierdzia od poniedziałku do piątku włącznie od godz. 9.00.
10. W sklepiku parafialnym Caritas jest do nabycia prasa katolicka, nowy nr ,,Gościa Niedzielnego”, ponadto Pismo Święte, książki o naszym patronie św. Józefie, pamiątki z naszego Sanktuarium              i wiele wartościowych rzeczy.
11. O pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę o godz. 10.00 prosimy Parafian z ul. Wyszyńskiego 3 i 4.
12. Wszystkim Parafianom i Pielgrzymom życzymy otwartego serca i umysłu na działanie Boga              w naszym życiu oraz wytrwałości w dążeniu do Prawdy.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego