Ogłoszenia - Sanktuarium św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Przejdź do treści

Menu główne:

INFORMACJEDUSZPASTERSKIE

    
    
           
    
III Niedziela Adwentu
    
16.12.2018
 
1.     Dziś o 11.30 Msza św. o Bożą opiekę nad dziećmi, którym na zakończenie udzielone zostanie indywidualne błogosławieństwo. Podczas tej Mszy św. dzieciom klas III-ich przygotowujących się do      I-szej Komunii św. zostaną poświęcone medaliki.
      Od dziś na zakończenie Mszy św. wieczornej rozpoczynamy przeżywanie nowenny do Dzieciątka Jezus.
2.     O 18.00 Nieszpory Adwentowe, a Msza św. o 18.30 w intencji Ojca Św. Franciszka, Ojca Św.     Benedykta XVI, Seniora i dziękczynna za św. Jana Pawła II, papieża, podczas której w sposób szczególny polecać będziemy Bogu przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II podziękowania i prośby złożone do skarbony przed Jego obrazem, a na zakończenie Mszy św. nastąpi zawierzenie Matce Bożej Częstochowskiej podziękowań i próśb złożonych do skarbony przed Jej wizerunkiem oraz błogosławieństwo relikwiami św. Jana      Pawła II.     Po Mszy św. zapraszamy wszystkich na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie prowadzoną przez Diakonię Modlitwy.
3.     W TYM TYGODNIU:
- w środę – o 18.00 nabożeństwo ku czci św. Józefa, a Msza św. o 18.30 w intencji małżeństw i rodzin         o wzajemną miłość i łaskę przebaczenia.
- w piątek – o 18.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
4.     SPOTKANIA DLA WSPÓLNOT:
- w poniedziałek – o 19.15 dla lektorów seniorów;
- we wtorek – o 19.15 dla wspólnoty Caritas;
- w czwartek – o 19.15 dla rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I-szej Komunii św.
5.     SKŁADAMY BÓG ZAPŁAĆ:
§  Wszystkim, którzy zatroszczyliście się o udział w rekolekcjach Adwentowych i o spowiedź św.;
§  Parafianom Józefie i Stanisławowi Matejczuk za posprzątanie naszej świątyni, gdyż nikt z wyznaczonego bloku przy ul. Księżnej Zofii 4 nie zatroszczył się o jej czystość;
§  Wszystkim za ofiary złożone dziś podczas Mszy św.
6.     Dziś po każdej Mszy św. wspólnota Caritas zbiera ofiary do puszek. Natomiast ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny oraz kredę i kadzidło.
7.     Wspólnota Caritas w najbliższy czwartek w godz. 16.00-18.00 wydawać będzie paczki świąteczne.
8.     W sklepiku parafialnym Caritas jest do nabycia prasa katolicka, kalendarze na 2019r., świece na stół wigilijny, gazetka parafialna i poświęcone opłatki.
9.     O pomoc w ustawieniu choinek prosimy panów w piątek od godz. 9.00, a wszystkich chętnych do ubierania choinek zapraszamy w tym samym dniu od godz. 10.30.
10.      O pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę o godz. 10.00 prosimy Parafian z ul. Księżnej Zofii 6.
11.      Całość ogłoszeń znajdziemy na wydrukowanych kartkach, w gablocie oraz stronie internetowej                  i facebooku parafii.
12.      Pomyślmy, by już w tym tygodniu skorzystać z sakramentu pokuty. Spowiadamy pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną.
13.      W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Tadeusza Legieć, który tak dużo czasu poświęcał na prace przy Drodze Miłosierdzia. Ufamy, że Jezus Miłosierny przyjmie go do nieba.
Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie… Niech odpoczywa w pokoju wiecznym…
14.      Wszystkim Parafianom i Pielgrzymom życzymy głębokiego pragnienia nawrócenia, zmiany swojego życia tak, by trwać blisko Jezusa, który przychodzi, aby przemieniać moje serce.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego