Ogłoszenia - Sanktuarium św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Przejdź do treści

Menu główne:

INFORMACJEDUSZPASTERSKIE

    
    
           
    
XXIX Niedziela Zwykła
21.09.2018
 
1.   Gościmy dziś kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie, którzy razem z nami modlą się, a po Mszy św. zbierać będą ofiary na potrzeby Seminarium. Otoczmy ich także modlitewnym i materialnym wsparciem.
2.   Dziś Msza św.:
o 11.30 –  w intencji dzieci o Bożą opiekę nad nimi;
o 13.00 –  w intencji Pielgrzymów śladami Matki Bożej i św. Józefa do Francji;
o 15.00 –  w intencji Domowego Kościoła
3.   Wytrwajmy w przychodzeniu na modlitwę różańcową. Zapraszamy dzieci: w poniedziałek, wtorek i środę o 17.00, a dla młodzież i starszych codziennie o 18.00. Możemy dziś zobaczyć na tablicy piękne różańce wykonane przez dzieci, które wystawione będą w naszej świątyni do przyszłej niedzieli włącznie.
4.   W TYM TYGODNIU:
- w poniedziałek – św. Jana Pawła II, papieża. Na zakończenie Mszy św. porannej i wieczornej podane zostaną do ucałowania Jego relikwie.
- w środę – o 18.30 Msza św. za zmarłych biskupów, kapłanów, siostry zakonne, rodziców, rodzeństwo, zmarłych z naszych rodzin i z parafii.
- w czwartek – święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Koszalinie.  
5.   SPOTKANIA W TYM TYGODNIU:
- w poniedziałek – o 19.15 dla Lektorów Seniorów.
- we wtorek – o 19.15 dla wspólnoty Caritas
    Młodzież z VIII klas szkoły podstawowej i III klas gimnazjum mają swoje spotkania w grupach.
6.   SKŁADAMY BÓG ZAPŁAĆ:
§ Parafianom z ul. Bora Komorowskiego 1 i 2 za troskę o czystość kościoła i za złożoną ofiarę;
§ Wszystkim, którzy w minioną niedzielę złożyli ofiarę na stypendialny fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia; zebrano: 2.170 złotych;
§ Wszystkim za ofiary złożone dziś podczas Mszy św.   
7.   W przyszłą niedzielę wspólnota Caritas zbierać będzie przed kościołem ofiary do puszek.
8.   Jeszcze tylko do 4 listopada przyjmujemy zapisy na parafialną pielgrzymkę do Dachau w dniach:16-18 listopada. Koszt: 550 zł. Zapisy wraz z wpłatą zaliczki 200zł.w zakrystii. Szczegóły na plakacie w gablocie.
9.   W sklepiku parafialnym Caritas jest do nabycia prasa katolicka, nowy nr ,,Gościa Niedzielnego”, ponadto wiele czasopism i książek promujących świat wartości, a także Pismo Święte, różańce, kalendarze na kolejny rok           i wiele rzeczy przydatnych w gospodarstwie domowym.
10.      Na stoliku za ławkami położone są kartki na wypominki. Przy ich wypełnianiu prosimy wyraźnie zaznaczyć, czy mają być one jednorazowe czy roczne. Czytelnie wypełnione prosimy składać w kopertach do skarbony za ławkami.
11.    O pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę o godz. 10.00 prosimy Parafian z ul. Bora Komorowskiego 3 i 4
12.    W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej parafii  śp. Marię Wójtowicz i śp. Tadeusza Dusza, którego pogrzeb odbędzie się w najbliższy poniedziałek.
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
Niech odpoczywają w pokoju wiecznym…
13. Wszystkim Parafianom i Pielgrzymom życzymy błogosławionego tygodnia, a zapatrzeni w przykład życia św. Józefa, byśmy nie ulegali modzie tego świata lecz podążali drogą miłości i służby.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego