Ogłoszenia - Sanktuarium św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Przejdź do treści

1. Niedziela Adwentu
27.11.2022


1.    Rozpoczynamy dziś Adwentem przeżywanie kolejnego roku Liturgicznego pod hasłem: ,,Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
Msze św. Roratnie ku czci Matki Bożej:
dla dzieci – w poniedziałek, środę i w czwartek o godz. 17.00;                 
dla wszystkich – od poniedziałku do soboty włącznie o godz. 6.30.
Prosimy, by dzieci przychodziły na Msze św. z lampionami.
    Dziś o godz. 10.00 Msza św. zostanie odprawiona w intencji Ks. Andrzeja z okazji zbliżających się jego imienin. Pamiętajmy o Ks. Andrzeju w naszej modlitwie. O 18.00 nieszpory świąteczne.
2.    W TYM TYGODNIU:
- w środę – święto św. Andrzeja, apostoła. Nabożeństwo ku czci św. Józefa o 18.00.
- w pierwszy czwartek – o 18.00 Godzina Święta, a o 18.30 Msza św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne i za powołanych o łaskę wytrwania.
- w pierwszy piątek – spowiedź św. od 6.30 do 7.00 i po południu od 16.30 do 18.30. Prosimy, by do spowiedzi przyszli ci, którzy odprawiają pierwsze piątki miesiąca. Spowiedź św. dla wszystkich będzie 4 grudnia, gdy rozpoczniemy przeżywanie Rekolekcji Adwentowych. Dodatkowa Msza św. dla dzieci o 17.00. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Bożego o 18.00, a Msza św. o 18.30 jako wynagrodzenie Bożemu Sercu za grzechy nasze i całej parafii. Do ludzi chorych i starszych przyjdą kapłani z posługą sakramentalną od godz. 8.30.
     Pragniemy poświęcić kolejne 24 godziny dla Jezusa od piątku od godz. 18.00 do godz. 18.00 w sobotę, ofiarując Jezusowi ten czas na modlitwę w intencji Rekolekcji Adwentowych, prosząc Go o łaskę szczerej spowiedzi rekolekcyjnej. Wszystkich pragnących włączyć się w to czuwanie prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii.
- w pierwszą sobotę – o 18.00 odmawiać będziemy różaniec fatimski, a o 18.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy naszej i całej parafii.
- w przyszłą niedzielę – rozpoczniemy przeżywanie Rekolekcji Adwentowych. Dziś po każdej Mszy św. przed kościołem można nabyć gazetkę z programem rekolekcji, listem do Parafian oraz poświęcone opłatki.
3.    SPOTKANIA W TYM TYGODNIU:
- od poniedziałku do piątku włącznie – o 19.15 spotkania dla rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I-szej Komunii św.
- w czwartek – od godz. 16.00 w Katolickiej Poradni Rodzinnej przy naszym Sanktuarium dyżur pełnił będzie prawnik.
- w piątek – o 19.15 pouczenie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
4.    SKŁADAMY BÓG ZAPŁAĆ:
§ Parafianom z ul. Księżnej Zofii 2 i 4 za troskę o czystość kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty;     
§ Parafianom: Marii i Józefowi Lickiewicz, Justynie Jutrzence Trzebiatowskiej oraz spoza parafii: Marii Łukaszewicz, Dorocie i Alfredowi Walukiewicz, a także dwóm anonimowym Darczyńcom za ofiary złożone na relikwiarze wraz z ich obudową;
§ Wszystkim za każdą ofiarę złożoną dziś podczas Mszy św. i do skarbony przy Jezusie Miłosiernym na jadłodajnię.
5.    Nadal przyjmowane są u Ks. Andrzeja zapisy chętnych na pielgrzymkę do Włoch, a już zapisanych prosimy o potwierdzenie udziału w niej poprzez wpłatę I raty.
6.    W sklepiku parafialnym do nabycia m.in. prasa katolicka, świece na stół wigilijny.  Prosimy też o przynoszenie do parafialnego Caritas aluminiowych puszek po konserwach i nadpalonych świec, które zostaną wysłane na Ukrainę, by po przetopieniu i zalaniu mogły służyć do ogrzania i jako źródło światła. Nadal także zachęcamy do włączenia się w pomoc ubogim i potrzebującym zabierając z kościoła Torby Miłosierdzia.
7.    O pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę od godz. 9.00 prosimy Parafian z ul. Księżnej Zofii 6 i prof. Religi 1.
8.    W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej parafii: śp. Tomasza Michaliszyn z ul. Romera 5, śp. Barbarę Pałka z ul. Bora Komorowskiego 6 i śp. Mariana Piec z ul. gen. Andersa 5, którego pogrzeb odbędzie się w najbliższy wtorek.
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie… Niech odpoczywają w pokoju wiecznym…
                 
Całość ogłoszeń znajdziemy na wydrukowanych kartkach, w gablocie oraz na stronie internetowej i facebooku parafii.
 
Wróć do spisu treści