Ogłoszenia - Sanktuarium św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Przejdź do treści

Menu główne:

INFORMACJEDUSZPASTERSKIE

    
           
    
                               
XXIX Niedziela Zwykła
                      
20.10.2019

Dziś o 11.30 Msza św. za dzieci o Bożą opiekę nad nimi i dodatkowa Msza św. o 15.00 dla Domowego Kościoła rejonu Słupsk-Ustka, poprzedzona adoracją od godz. 14.30.

Wytrwajmy w przychodzeniu na różaniec, który jest dla dzieci w poniedziałek, środę i w piątek o 17.00,             a dla młodzieży i starszych codziennie o 18.00.

W TYM TYGODNIU:
- we wtorek – św. Jana Pawła II, papieża. Na zakończenie Mszy św. porannej i wieczornej zostaną podane do ucałowania relikwie naszego Świętego Papieża.
- w środę – uczcimy św. Józefa modląc się razem z nim do Boga podczas Mszy św. o 18.30 za zmarłych biskupów, kapłanów, siostry zakonne, rodziców, rodzeństwo, zmarłych z naszych rodzin i z parafii.
- w piątek – święto rocznicy poświęcenia Katedry Koszalińskiej.

W czwartek, 31 października, o godz. 20.00 zapraszamy wszystkich do naszego Sanktuarium na czuwanie modlitewne wraz ze świętymi. W czasach, gdy szeroko promowana jest tradycja ,,hallowen”, my chcemy           w sposób szczególny zaakcentować naszą wiarę uczestnicząc w ,,Nocy Świętych”.

SPOTKANIA W TYM TYGODNIU:
- w poniedziałek –  o 17.00 zapraszamy do Domu Świętej Rodziny na spotkanie z o. Piotrem Włodygą, benedyktynem, biblistą i trenerem komunikacji, który poruszy i przybliży temat ,,Jak rozmawiać w rodzinie”.
     Także w poniedziałek o 19.15  - spotkanie dla Lektorów seniorów.
- we wtorek – o 19.15 dla rodziców dzieci klas IV , by omówić przygotowania do rocznicy I Komunii św.
- we wtorek, środę i w czwartek – kandydaci do bierzmowania z klas VIII i I-szych klas szkół średnich mają spotkania w grupach.
- w środę – o 19.15 dla wspólnoty Caritas.
- w czwartek – o 19.15 dla Katechetów
- w piątek – po Mszy św. wieczornej dla Diakonii wspólnot.

SKŁADAMY BÓG ZAPŁAĆ:
Parafianom z ul. Bora Komorowskiego 5 i 6 za troskę o czystość naszej świątyni i za złożoną ofiarę;
 • Wszystkim za ofiary  złożone dziś podczas Mszy św. i do skarbony przy obrazie Jezusa Miłosiernego na jadłodajnię.

  W przyszłą niedzielę wspólnota Caritas po każdej Mszy św. zbierać będzie ofiary do puszek.

  Zwracamy się z prośbą do Parafian o pomoc w pracy przy Drodze Miłosierdzia od poniedziałku do piątku włącznie od godz. 9.00.

  Ze stolika za ławkami zabrać można kartki na wypominki. Przy ich wypełnianiu prosimy wyraźnie zaznaczyć czy mają być one jednorazowe czy roczne. Prosimy, aby po czytelnym ich wypełnieniu składać je                    w kopertach do skarbony za ławkami.

  Również na stoliku za ławkami położony jest wzór oświadczenia dla rodziców, którzy nie wyrażają swojej zgody na szeroko rozumianą edukację seksualną swoich dzieci. Za tydzień, w piątek 25 października,      lobby LGBT prawdopodobnie po raz kolejny ma organizować w polskich szkołach propagandową akcję ,,tęczowy piątek”. Zainteresujmy się tym tematem, aby chronić nasze dzieci od treści, które godzą                    w chrześcijańskie wartości.

  Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji, które przeżywać będziemy w dniach: 28 XI – 01 XII jako przygotowanie do poświęcenia Drogi Miłosierdzia oraz przeżywania Adwentu i Świąt Narodzenia Pańskiego.

  W sklepiku parafialnym Caritas do nabycia nowy nr ,,Gościa Niedzielnego”; Pismo Św., różańce, modlitewniki i wiele wartościowych rzeczy.

  O pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę o godz. 10.00 prosimy Parafian z ul. Bora Komorowskiego 8.

  W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej parafii śp. Michała Nahurnego.
  Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie… Niech odpoczywa w pokoju wiecznym…

  Całość ogłoszeń znajdziemy na wydrukowanych kartkach, w gablocie oraz stronie internetowej                           i facebooku parafii.

  Wszystkim Parafianom i Pielgrzymom życzymy wytrwałości w ufnej modlitwie i wolności serca                      od pokusy zniechęcenia.   
  Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego