Ogłoszenia - Sanktuarium św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Przejdź do treści

Menu główne:

INFORMACJEDUSZPASTERSKIE

    
    
           
    
XXXII Niedziela Zwykła
    
11.11.2018
 
 
 
1.   Dziś modlimy się za naszą Ojczyznę – Polskę, prosząc Matkę Bożą Królową Polski, świętych  i błogosławionych naszych Rodaków, aby modlili się razem z nami, wypraszając nam Boże błogosławieństwo.
2.   Wypominki za zmarłych wraz z modlitwą codziennie o 18.00, a Msza św. za zmarłych z wypominków jednorazowych i rocznych w drugą niedzielę każdego miesiąca o 18.30.
3.   W TYM TYGODNIU:
- w poniedziałek – św. Jozafata, biskupa i męczennika.
- we wtorek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna,  Pierwszych Męczenników Polski
- w środę – o 18.30 Msza św. w intencji Ofiarodawców żyjących i zmarłych, podczas której w sposób szczególny uczcimy naszego Patrona św. Józefa, za wstawiennictwem którego polecać będziemy Bogu podziękowania i prośby wpisane do księgi za ławkami.
- w piątek – Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Msza św. o 18.30 w intencji Ojca Św. Franciszka, Ojca Św. Benedykta XVI, Seniora i dziękczynna za św. Jana Pawła II, podczas której             w sposób szczególny polecać będziemy Bogu przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II podziękowania               i prośby złożone do skarbony przed Jego obrazem, a na zakończenie Mszy św. nastąpi zawierzenie Matce Bożej Częstochowskiej podziękowań i próśb złożonych do skarbony przed Jej wizerunkiem oraz błogosławieństwo relikwiami świętego Jana Pawła II. Po Mszy św. adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.                
- w sobotę – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
- w przyszłą niedzielę – Światowy Dzień Pamięci o Ubogich. Zachęcamy do szczególnej pamięci o ubogich poprzez modlitwę, a także poprzez włączenie się w akcję: ,,Torba Miłosierdzia”. Polega ona na pobraniu papierowej torby, na której wypisane są podstawowe produkty spożywcze i chemiczne. Wypełnione przynosimy do parafialnego Caritas w czwartek w godz. 16.00-18.00, które następnie przekazane zostaną na ręce najuboższych.
4.   SPOTKANIA W TYM TYGODNIU:
- we wtorek – o 19.15  - dla rodziców dzieci klas III szkoły podstawowej.
- w środę – o 19.15 – dla chętnych do chóru parafialnego.
- w czwartek – o 19.15  - dla rodziców dzieci klas II szkoły podstawowej.
- w piątek – o 19.15  - dla rodziców dzieci klas IV szkoły podstawowej.
5.   Już teraz zachęcamy dzieci, by pomyślały o przygotowaniu lampionów na zbliżający się Adwent.
6.   SKŁADAMY BÓG ZAPŁAĆ:
§ Parafianom z ul Bora Komorowskiego 8 za troskę o czystość naszej świątyni i za złożoną ofiarę;
§ Wspólnocie Adoracyjnej, która czuwa w kościele, by inni przychodzący na adorację mogli spokojnie się modlić;
§ Wszystkim za ofiary złożone dziś podczas Mszy św.   
7.   Jak ogłaszaliśmy w minioną niedzielę, dziś po Mszy św. wspólnota Caritas zbiera przed kościołem ofiary na rehabilitację Piotra Gawina.
8.   Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji Adwentowych, które przeżywać będziemy w dniach:     9-12 grudnia.
9.   Do końca listopada składać można do skarbony za ławkami kartki na wypominki roczne.
10.    Zwracamy się z prośbą do Parafian o pomoc w pracach porządkowych wokół świątyni przed zbliżającą się zimą. Przeznaczamy na to wtorek i środę od godz. 9.00.
11.     W sklepiku parafialnym Caritas jest do nabycia prasa katolicka, nowy nr ,,Gościa Niedzielnego”, wiele czasopism, książek, albumów  i modlitewników. Zaopatrzyć się też możemy w Pismo św., płyty z filmami           i muzyką religijną  oraz inne wartościowe rzeczy.
12.     O pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę o godz. 10.00 prosimy Parafian  z ul. B. Komorowskiego 9 i 10.
13.    Całość Ogłoszeń znajdziemy na wydrukowanych kartkach, w gablocie oraz stronie internetowej i facebooku parafii.
14.     W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej parafii  śp. Mieczysława Cybulę
Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie… Niech odpoczywa w pokoju wiecznym…
15. Wszystkim Parafianom i Pielgrzymom życzymy ofiarnego serca, które kocha, rozumie i bije dla drugiego. Serca, które na cześć Boga wyśpiewuje hymn wdzięczności.  
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego