Ogłoszenia - Sanktuarium św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Przejdź do treści

Menu główne:

INFORMACJEDUSZPASTERSKIE


 I Niedziela Adwentu
29.11.2020

1.     Dziś, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy przeżywanie kolejnego roku liturgicznego pod hasłem: ,,Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.
2.     Nieszpory Adwentowe dziś o 18.00.
3.     Msze św. Roratnie dla dzieci z rodzicami oraz młodzieży od poniedziałku do piątku włącznie o 18.30, a dla starszych od poniedziałku do soboty o 6.30.
4.     Mając na uwadze trwające wciąż zagrożenie zdrowia i życia w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Ks. Biskup Edward Dajczak przedłuża dyspensę od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane do dnia 27 grudnia 2020 r. i jednocześnie rozszerza ją na wszystkich wiernych diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i inne osoby przebywające w tym czasie na terenie diecezji.
   Prosimy, by osoby, które zamówiły Msze św. na 14,15 i 16 grudnia na godz. 9.00 zgłosiły się dziś po Mszy św. do zakrystii.
5.     W TYM TYGODNIU:
- w poniedziałek – święto św. Andrzeja, Apostoła. Msza św. o 18.30 zostanie odprawiona w intencji ks. Andrzeja Korpusika z okazji imienin. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.
- w pierwszą środę – uczcimy Przeczyste Serce św. Józefa. Godzinki ku czci św. Józefa śpiewać będziemy o 18.00, a Msza św. o 18.30 w intencji matek noszących pod sercem nowe życie            i małżeństw pragnących dziecka.
- w pierwszy czwartek – Godzina Święta o 18.00, a Msza św. o 18.30 o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za powołanych o łaskę wytrwania.
- w pierwszy piątek – spowiedź św. od 6.30 do 7.00 i po południu od 17.30 do 18.30. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego o 18.00, a Msza św. o 18.30 jako wynagrodzenie Bożemu Sercu za grzechy nasze i całej parafii.
- w pierwszą sobotę – o 18.00 odmawiać będziemy różaniec fatimski, a o 18.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy nasze i całej parafii.
6.       SPOTKANIA W TYM TYGODNIU:
- dziś – o 17.00 dla wspólnot różańcowych.
- w czwartek – o 19.15 dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII.
- w piątek – o 19.15 pouczenie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych
7.       SKŁADAMY BÓG ZAPŁAĆ:
§ Parafianom z ul. Romera 4 za troskę o czystość naszej świątyni;
§ Ks. Tomaszowi i wszystkim, którzy pomagali w zrobieniu dekoracji adwentowej;
§ Wszystkim Parafianom i Pielgrzymom za każdą ofiarę złożoną ze szczerego serca, czy wpłaconą na konto parafii;
§ Wszystkim za przychodzenie na adorację Najświętszego Sakramentu i na koronkę do Miłosierdzia Bożego; we wszystkich naszych lękach, w Bogu pokładajmy naszą ufność
8.   Prasę katolicką można nabyć w zakrystii, a świece na stół wigilijny przed wejściem do Domu Świętej Rodziny. Zaś w przedsionku kościoła do nabycia są poświęcone opłatki i gazetka parafialna zawierająca życzenia, list oraz plan kolędy na 2021 rok. Składane ofiary przeznaczone będą na częściową zmianę oświetlenia w kościele i na odnowienie tabernakulum.
9.    O pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę od godz. 10.00 prosimy Parafian z ul.  Romera 5.
10.   Całość ogłoszeń znajdziemy na wydrukowanych kartkach, w gablocie, na stronie internetowej i facebooku parafii.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego