Ogłoszenia - Sanktuarium św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Przejdź do treści

Menu główne:

INFORMACJEDUSZPASTERSKIE

    
    
           
    
XXIV Niedziela Zwykła
16.09.2018
 

 
Dziś o 11.30 Msza św. w intencji dzieci o Bożą opiekę nad nimi.
             o 18.00 Nieszpory świąteczne,
     o 18.30 Msza św. w intencji Ojca Św. Franciszka, Ojca Św. Benedykta XVI, Seniora i dziękczynna za św. Jana Pawła II, papieża, podczas której w sposób szczególny polecać będziemy Bogu przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II podziękowania i prośby złożone do skarbony przed Jego obrazem, a na zakończenie Mszy św. nastąpi zawierzenie Matce Bożej Częstochowskiej podziękowań i próśb złożonych do skarbony przed Jej wizerunkiem oraz błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II.


W TYM TYGODNIU:

- we wtorek – święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży polskiej.
- w środę – o 18.00 w procesji do kapliczek wokół Sanktuarium uczcimy św. Józefa, a po niej o 18.30 Msza św. zawierzenia Bogu razem z naszym Patronem małżeństw i rodzin.
- w piątek – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 18.00.
- w przyszłą niedzielę – o 10.00 Msza św. w intencji Ks. Tomasza i Ks. Michała z okazji imienin.

SPOTKANIA W TYM TYGODNIU:
- we wtorek – o 19.15 dla wspólnoty Caritas oraz młodzieży klas VIII szkoły podstawowej i III klas gimnazjum, którzy jeszcze nie zapisali się do bierzmowania, a pragną to uczynić.
- w czwartek – o 19.15 dla rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I-szej Komunii św.
- w piątek – o 19.15 dla Apostolstwa Miłosierdzia Bożego.

SKŁADAMY BÓG ZAPŁAĆ:

Parafianom z ul. Orląt Lwowskich 3 za troskę o czystość kościoła i za złożoną ofiarę;
 • Wszystkim, którzy czuwają w kościele, aby przychodzący na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie mogli się spokojnie modlić. Adoracja ta trwa w naszym Sanktuarium od poniedziałku do soboty włącznie od Mszy św. porannej do godz. 22.00. Na stoliku za ławkami położone są kartki, na których przeczytać możemy o 5 powodach, dla których warto przychodzić na adorację. Niech to będzie nam pomocą, by jeszcze bardziej zbliżyć się do Pana Jezusa i oddać Jemu troski i radości naszych serc;
 • Wszystkim, którzy z wyjątkiem niedzieli, codziennie o 15.00 przychodzicie na koronkę do Miłosierdzia Bożego;
 • Wszystkim za ofiary złożone dziś podczas Mszy św.

  Przypominamy, że od poniedziałku, 1 października, rusza w  Domu Świętej Rodziny przy naszym Sanktuarium Szkoła dla Rodziców. Zapisy chętnych tylko do najbliższego piątku, 21 września, w Stowarzyszeniu ,,Civitas Christiana” przy ul. Jedności Narodowej 2. Szczegóły na plakacie w gablocie. Gorąco zachęcamy do udziału w tych zajęciach.

  Zapraszamy wszystkie małżeństwa do naszego Sanktuarium we wtorek, 25 września na ,,Randkę w Kościele”. Rozpocznie się ona Mszą św. o 18.30 z błogosławieństwem małżeństw, a po niej będzie miało miejsce spotkanie       z Jackiem i Jadwigą Pulikowskimi, którzy opowiedzą o tym jak być szczęśliwym w małżeństwie. W dobie kryzysu rodziny chciejmy skorzystać z tego zaproszenia, by nie tylko umocnić nasze więzi, ale oddać Bogu to, co na co dzień dla nas trudne i wymagające poświęcenia.

  Informujemy, że września rozpoczęła w naszym Sanktuarium działalność Katolicka Poradnia Rodzinna. Harmonogram spotkań ze specjalistami w poszczególnych dziedzinach znajdziemy na ulotkach położonych na stoliku za ławkami, na plakacie w gablocie, tablicy informacyjnej przy Domu Parafialnym oraz na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do korzystania    z tej bezpłatnej formy pomocy.

  W sklepiku parafialnym Caritas jest do nabycia nowy nr ,,Gościa Niedzielnego”, kalendarze na 2019r., ponadto różańce, modlitewniki i wiele wartościowych rzeczy.

  Dziś po każdej Mszy św. przed kościołem wspólnota Caritas zbiera ofiary do puszek.


  10. O pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę o godz. 10.00 prosimy Parafian z ul. Orląt Lwowskich 4.


  11. Całość ogłoszeń znajdziemy w gablocie, na stronie internetowej i facebooku parafii oraz na kartkach położonych na stoliku za ławkami.

  12. Wszystkim Parafianom i Pielgrzymom życzymy odwagi bycia apostołem Chrystusa i wiary w to, że nasze zbawienie jest w Jego rękach.
  Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego