Ogłoszenia - Sanktuarium św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Przejdź do treści

Menu główne:

INFORMACJEDUSZPASTERSKIE

    
    
           
    
    
    
    
   
XII Niedziela Zwykła
                      
23.06.2019
 
Do czwartku włącznie, przeżywając Oktawę Bożego Ciała, na początku nabożeństwa o 18.00 idziemy w procesji za Jezusem wokół naszej świątyni.

Modlimy się dziś szczególnie za naszych ojców w dniu ich święta, aby żyjącym Pan Bóg błogosławił,  a zmarłych przyjął do nieba.

W TYM TYGODNIU:
- w poniedziałek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
- w środę – o 18.30 Msza św. za zmarłych biskupów, kapłanów, siostry zakonne, rodziców, rodzeństwo, zmarłych z naszych rodzin i z parafii. Wypraszać będziemy u Boga łaskę zbawienia dla nich.  
- w czwartek – na zakończenie Oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków i ziół.
- w piątekUroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.          W tym dniu ze względu na uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
- w sobotę – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.

SKŁADAMY BÓG ZAPŁAĆ:
Wszystkim za tak liczny udział w procesji Bożego Ciała i wszystkim, którzy udekorowali okna mieszkań czy balkonów emblematami i obrazami religijnymi;
 • Parafiance Mariannie Opis za ofiarę złożoną na drogę Miłosierdzia oraz rodzinie Kowalczuk za ofiarę złożoną na konfesjonał;
 • Wspólnotom różańcowym oraz Parafianom z ul. gen. Andersa 8 za troskę o czystość naszej świątyni;
 • Parafianom z domków jednorodzinnych za złożoną ofiarę, która została do zapłacenia za kwiaty do ołtarza na Boże Ciało;
 • Wszystkim za ofiary złożone dla Caritas; zebrano: 840 złotych; oraz wspólnocie Caritas za troskę     o wydawanie zup dla przychodzących do Domu Świętej Rodziny;
 • Wszystkim za ofiary złożone dziś podczas Mszy św.

  Zwracamy się z prośbą do Parafian o przynoszenie fantów, wartościowych rzeczy czy też własnych wyrobów, które włączyć można do loterii czy aukcji, bądź też będzie możliwość nabyć podczas planowanego na 14 lipca parafialnego festynu.  

  Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Włoch odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 17.00.

  Nadal prosimy o pomoc w pracach przy Drodze Miłosierdzia od poniedziałku do piątku od godz. 9.00.

  W sklepiku parafialnym Caritas jest do nabycia prasa katolicka, nowy nr ,,Gościa Niedzielnego”, liczne czasopisma, książki i modlitewniki oraz wiele wartościowych rzeczy.

  O  pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę o 10.00 prosimy Parafian z ul. gen. Andersa 11.

  W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej parafii: śp. Jadwigę Bartoszek               i śp. Elżbietę Patyna.
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie,…
  Niech odpoczywają w pokoju wiecznym…

  Całość ogłoszeń znajdziemy na wydrukowanych kartkach,w gablocie oraz stronie internetowej                i facebooku parafii.

  Wszystkim Parafianom i Pielgrzymom życzymy pragnienia obecności Jezusa w codziennych obowiązkach, czasie pracy i wypoczynku, aby życie nasze było radosną odpowiedzią na Bożą miłość.
  Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego