Ogłoszenia - Sanktuarium św. Józefa Obl. NMP w Słupsku

Przejdź do treści

Menu główne:

INFORMACJEDUSZPASTERSKIE


XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
02.08.2020

Dziś, w pierwszą niedzielę sierpnia, zamiast kazania, na zakończenie Mszy św. adoracja Pana Jezusa     w Najświętszym Sakramencie. Nieszpory świąteczne dziś o 18.00.


Jak już ogłaszaliśmy, Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbywa się w tym roku na sposób duchowy. Zachęcamy do włączenia się do ,,Złotej Grupy”. Od 1-13 sierpnia w parafii św. Jana Kantego odbywają się o godz. 19.00 Apele Pielgrzymkowe. Kto jednak nie jest w stanie w nich uczestniczyć, może pielgrzymować duchowo ofiarując w tej intencji Mszę św. czy adorację Pana Jezusa także                     w naszym Sanktuarium.

W TYM TYGODNIU:
- we wtorek – św. Jana Marii Vianneya, kapłana.
- w pierwszą środę – uczcimy Przeczyste Serce św. Józefa podczas nabożeństwa o 18.00 oraz Mszy św. porannej i wieczornej  modląc się szczególnie w intencji matek noszących pod sercem nowe życie        i małżeństw pragnących dziecka, a także próśb i podziękowań wpisanych do księgi poświęconej naszemu Patronowi.
- w pierwszy czwartekświęto Przemienienia Pańskiego. Godzina Święta o 18.00, a Msza św.             o 18.30 o nowe powołania kapłańskie i zakonne i za powołanych o łaskę wytrwania.
- w pierwszy piątek – spowiedź św. od 6.30 do 7.00 i po południu od 17.00 do 18.30. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego o 18.00, a Msza św. o 18.30 jako wynagrodzenie Bożemu Sercu za grzechy nasze i całej parafii. Pouczenie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych o 19.15. do ludzi starszych i chorych pójdą kapłani i nadzwyczajni szafarze z posługą sakramentalną od godz. 9.00.
- w sobotę – św. Dominika, kapłana. Dodatkowa Msza św. o 10.00   w intencji ludzi starszych, chorych i samotnych, którym na zakończenie zostanie udzielone błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.


SKŁADAMY BÓG ZAPŁAĆ:


Parafianom z ul. Orląt Lwowskich 7 i 7A za troskę o czystość naszej świątyni;
 • Parafianom: Lidii Sadka i Janinie Podgórniak za dalszą pomoc w pracach porządkowych wokół kościoła;
 • 119 Ofiarodawcom z parafii i spoza, znanym z nazwiska i anonimowym za ofiary złożone w lipcu; łączna kwota: 3.720zł.;
 • Wszystkim za ofiary złożone dziś podczas Mszy św. i do skarbony przy obrazie Jezusa Miłosiernego na jadłodajnię.


     W minionym miesiącu zapłaciliśmy: 1.000zł. za dwa dozowniki na wodę święconą; 1.650 zł.         za podkaszarkę; 2.150zł. za kamienie i różne krzewy na Drogę Miłosierdzia; 2.700zł. ryczałtu do Kurii Biskupiej w Koszalinie, a także 4.800zł. za ciepłe posiłki wydawane w naszej jadłodajni.


     Na stoliku za ławkami położone są koperty z deklaracjami na sierpień. Można też wpłacić ofiarę na konto parafialne.


  Zwracamy się z prośbą o pomoc w dalszych pracach przy zagospodarowaniu terenu przed Domem Świętej Rodziny. Przeznaczamy na to czas od poniedziałku do czwartku włącznie od godz. 9.00.


  W sklepiku parafialnym Caritas do nabycia prasa katolicka, nowy nr ,,Gościa Niedzielnego” i wiele wartościowych rzeczy.

  Nadal zachęcamy do włączenia się w akcję Caritas ,,Tornister Pełen Uśmiechów”, w ramach której zbierane są artykuły szkolne dla dzieci polskich rodzin mieszkających na Wileńszczyźnie i Ukrainie. Przybory można składać do kosza w kościele lub bezpośrednio w Caritasie do 18 sierpnia.

  O pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę o 11.00 prosimy Parafian  z ul. Wyszyńskiego 1 i 2.

  W minionym czasie Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej parafii śp. Marka Zalas, śp. Mariusza Mikolcz oraz śp. Bronisława Wysockiego, którego pogrzeb odbędzie się w tym tygodniu
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie… Niech odpoczywają w pokoju wiecznym…
  Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego